Dwa ostatnie weekendy to ogrom wydarzeń w życiu naszej Akademii, z którymi wiązały się udziały poszczególnych roczników w turniejach w różnych zakątkach Polski. Zapraszamy do krótkiego podsumowania tychże wydarzeń. A działo się naprawdę dużo!!

Zeszły weekend to daleka podróż rocznika 2012 na południe Polski, a mianowicie do Zakopanego na turniej z cyklu API CUP. Na miejscu czekała nas 3-dniowa rywalizacja, podczas której rywalizowaliśmy m.in. z Soccer Ropczyce, Szczakowianka Jaworzno, Aserekteam Gorlice czy Stal Stalowa Wola. Duża ilość gier, ogrom dodatkowych atrakcji i finalnie 8 miejsce w stawce 30 zespołów to bardzo dobry wynik w debiutanckim występie na turnieju w Zakopanem. 

fot. fb/Międzynarodowe Turnieje Api Cup Zakopane

Miniony weekend to z kolei aż trzy wyjazdy naszych grup - roczniki 2015, 2014 i 2013 spędziły go na rywalizacji w turniejach międzynarodowych.

Rocznik 2014 wziął udział w prestiżowym turnieju PRO-TURNIEJE SUPER CUP w Licheniu Starym. Trzy dni zmagań z bardzo wymagającymi rywalami z najwyższego poziomu, aż 36 drużyn i ogrom emocji w trakcie spotkań w bardzo dobrze zorganizowanym turnieju. Chłopcy łapali doświadczenie w rywalizacji m.in. z Akademiami Jagiellonii Białystok, Wisły Kraków, Lecha Poznań czy mołdawskim CS Carpen Kiszyniów. 8 spotkań w fazie grupowej oraz 3 mecze w rundzie finałowej to duży bagaż doświadczeń na przyszłość. 

fot. www.pro-turnieje.pl
image

 

Na Międzynarodowy Turniej AF CUP do Gorlic wybrała się drużyna rocznika 2015. Pierwszego dnia czekała nas rywalizacja grupowa, w trakcie której mierzyliśmy się m.in. z Hutnikiem Kraków, Karpatami Lwów, Legionem Pilzno czy Koroną Kielce. Wyniki uzyskane w tej fazie dały awans do 'grupy złotej' i rywalizację o najwyższe miejsca w turnieju. Obok nas miejsce w tej grupie uzyskały m.in. Beniaminek Krosno, Sandecja Nowy Sącz, KS Zakopane czy Beniaminek Rzeszów, a rozegrane 7 spotkań fazy finałowej zapewniło nam na koniec 2 miejsce w turnieju, a MVP naszej drużyny został Kacper Kisiel.

fot. fb/Aserekteam

Na turniej pod szyldem KWADrat eventy sportowe wybrała się grupa żółta rocznika 2013. W turnieju rozgrywanym w Końskim wystąpiły dwie nasze drużyny. Obie ekipy w trakcie dwóch dni rozegrały po 13 spotkań spędzając na boisku po 280 minut. Rywalizacja na tle takich drużyn jak KKP Korona Kielce, Aserekteam Gorlice, Podlasie Biała Podlaska, STAR Starachowice czy KSZO Ostrowiec przyniosła bardzo zadowalające rezultaty obu drużyn. Pierwsza z nich do ostatniego meczu walczyła o zwycięstwo w całym turnieju i dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu ostatecznie triumfowała w rozgrywkach!! Druga przy bardzo dobrej grze i wygranej w swojej grupie skończyła rywalizację na szóstym miejscu w stawce. 

Do tego nasi zawodnicy okazali się najlepsi w kilku kategoriach indywidualnych. Najlepszym zawodnikiem całego turnieju wybrany został Franek Łoński, a tytuł króla strzelców zgarnął Szymon Turowski. Indywidualnie spośród zawodników każdej drużyny wybierany był najlepszy jej zawodnik. W pierwszej jako najlepszy uznany został Jakub Tyburski, zaś w drugiej Szymon Zięba. 

fot. KWADrat eventy sportowe