Niedziela 16.06. to dzień, na który długo czekaliśmy. To dzień, w którym odbyły się dwa organizowane przez Akademię Piłkarską Bronowice Lublin turnieje piłkarskie dla roczników 2015 oraz 2014. Wśród zaproszonych drużyn były ekipy z aż 4 województw – lubelskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego oraz mazowieckiego. Miejscem rozgrywek były cztery świetnie przygotowane boiska z naturalną murawą na obiektach sportowych Politechniki Lubelskiej przy ul. Nadbystrzyckiej w Lublinie, a wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Lublin.

Wśród zaproszonych do rywalizacji drużyn były m.in. Beniaminek Radom, Resovia Rzeszów, AP Podlasie Biała Podlaska, AP Stal Stalowa Wola, MKL SEMP Siedlce, STS GRYF Gmina Zamość, MKS Avia Świdnik czy URSUS Warszawa. W roczniku 2015 do rywalizacji przystąpiło ogółem szesnaście zespołów, zaś w roczniku 2014 było ich dziewięć.

Sesję poranną rozpoczęły drużyny z rocznika 2015, gdzie po oficjalnej ceremonii rozpoczęcia turnieju przez Prezesa Akademii, gra toczyła się w dwóch podzielonych po 8 drużyn grupach, w których mecze systemem „każdy z każdym” wyłoniły zespoły do fazy finałowej. W niej stworzone zostały 4 grupy po cztery drużyny według uzyskanych wcześniej wyników – „złota”, „srebrna”, „brązowa” oraz „zielona”. Kolejne trzy mecze, które rozegrały zespoły pozwoliły wyłonić najlepszych tego dnia. I tak oto zwycięzcą turnieju został MKL SEMP Siedlce, za którego plecami uplasowała się Akademia Piłkarska Bronowice, a podium domknął URSUS Warszawa.

Po rozgrywkach odbyła się uroczysta dekoracja wszystkich drużyn, dla których przygotowane zostały dyplomy i medale, zaś dla najlepszej trójki zespołów okazałe puchary. Nie mogło oczywiście zabraknąć wyróżnień indywidualnych. Najlepszym bramkarzem turnieju uznano zawodnika zwycięskiej drużyny, Beniaminka Radom – Antoniego Artycha, królem strzelców został Olaf Wawrzyńczyk z AP Bronowice Lublin, a nagrodę najlepszego zawodnika zgarnął również zawodnik Beniaminka – Leon Koc.

W sesji popołudniowej do gry stanęły drużyny z rocznika 2014. Format rozgrywek nieco różnił się od swoich rok młodszych kolegów, bowiem postawiono tutaj na system ligowy i spotkania „każdy z każdym”. Zespoły rozegrały po 8 spotkań, a końcowe rozstrzygnięcie przypadło drużynie, która była najbardziej regularna na przestrzeni całego dnia. Tą okazała się ekipa Beniaminka Radom, za której plecami uplasowały się AP Bronowice Lublin (na 2. miejscu) oraz AP Stal Stalowa Wola (na 3. miejscu).

Wśród wszystkich zawodników występujących w turnieju wyróżnieni zostali: jako najlepszy bramkarz Szymon Adamiec, jako najlepszy zawodnik Leon Grzegorczyk – obaj z Beniaminka Radom, a królem strzelców został Wojciech Tyburski z AP Bronowice Lublin.

Ogromne podziękowania za wsparcie i pomoc w turnieju należą się sponsorom i partnerom, wśród których są: