Klub Sportowy Lublinianka Sp. z o.o.

Mamy przyjemność poinformować społeczność Akademii Piłkarskiej Bronowice Lublin, iż współpraca z najstarszym klubem w Lublinie, jakim jest Lublinianka została przedłużona o kolejne dwa lata.

Przedstawiciele Akademii Piłkarskiej Bronowice Lublin Prezes Piotr Wójcik oraz Klubu Sportowego Lublinianka Spółka z o.o. Patryk Al-Swaiti bez wahania podjęli decyzję o przedłużeniu umowy współpracy.

– Jesteśmy zadowoleni z dotychczasowej współpracy. Widzimy w tym również spory potencjał na przyszłość. W zasadzie już po pierwszej rozmowie między nami, wiedzieliśmy, że chcemy to kontynuować – podkreślał prezes Lublinianki. – Filozofie naszych klubów są spójne. Chcemy szkolić młodzież w bardzo zbliżony sposób – dodał Al-Swaiti.

– Od dwóch lat nasza współpraca jest owocna. Możemy liczyć na pomoc jeśli chodzi o obiekty klubowe, a to często stanowi dla nas problem, szczególnie w okresie zimowym. Jednak głównym celem jest to, by nasi zawodnicy po zakończeniu wieku młodzika starszego mogli płynnie przejść do kolejnych etapów piłkarskiego rozwoju, a Lublinianka jest jedną z wiodących sił na Lubelszczyźnie w aspekcie szkolenia. Docelowo chcemy, by w ten sposób nasi wychowankowie przechodzili do piłki seniorskiej – powiedział prezes AP Bronowice. – Myślę, że ta współpraca przyniesie obopólne korzyści. Możemy się nawzajem napędzać do jak najlepszej pracy z młodymi adeptami piłki dodał.

 

Przypomnijmy jak wyglądało podjęcie współpracy dwa lata temu.

 

Dzisiejsze wydarzenie dla Akademii Piłkarskiej Bronowice Lublin to kolejny ważny krok w prowadzonej działalności sportowej. Na etapie projektowania klubu był on przez nas planowany jako naturalny element funkcjonowania organizacji o określonej strukturze i założeniach. Finalizacja rozmów nie była by możliwa bez wspólnej wizji i  rozumienia tego typu współpracy. W mojej ocenie już pierwsze rozmowy z przedstawicielami Klubu Sportowego Lublinianka, z Panem Prezesem Krzysztofem Gilem czy trenerami pozwalały wierzyć, iż zakończą się one powodzeniem. Myślę, że zdecydowanie możemy mówić o sukcesie nie tylko klubów będących stronami zawieranego porozumienia, ale też piłki nożnej na poziomie naszego miasta” – mówi Arkadiusz Kozłowski, Prezes Zarządu Akademia Piłkarska Bronowice Lublin.

„Zawarcie umowy współpracy z AP Bronowice jest dla naszego klubu kolejnym etapem rozwoju. Zapisy w niej zawarte dają m.in. perspektywę dalszego rozwoju i  kontynuowania kariery dla najlepszych wychowanków AP Bronowice. KS Lublinianka jako jeden z nielicznych klubów w Lublinie posiada pełne szkolenie od roczników naborowych, aż po seniorów występujących aktualnie w rozgrywkach IV ligi lubelskiej. Kilka lat żmudnej, tytanicznej pracy doprowadziło do tego, że nasi podopieczni występują z powodzeniem w najwyższych ligach wojewódzkich. Wzorowa praca szkoleniowa naszych trenerów przyczyniła się do zdobycia w dwóch ostatnich sezonach, mistrzostw województwa lubelskiego w kategoriach młodzików. Kadra trenerska KS Lublinianka, to połączenie rutyny z młodością. Zatrudniamy głównie trenerów z licencjami UEFA A oraz młodych ambitnych szkoleniowców, chcących się rozwijać pod okiem starszych kolegów po fachu. Cieszymy się z tego, że w ramach zawartej umowy współpracy, z naszych doświadczeń będą mogli skorzystać również młodzi, ambitni trenerzy naszego partnera tj. AP Bronowice. Biorąc pod uwagę zaangażowanie i pasję panów Arkadiusza Kozłowskiego i Piotra Wójcika, można być pewnym, że nie zepsujemy tego projektu. Jesteśmy poważnym partnerem i liczymy, że nasz wspólny projekt będzie zalążkiem do bliższej współpracy lubelskich klubów, w celu podniesienia poziomu lubelskiej piłki na wyższy poziom niż obecnie” – mówi Krzysztof Gil, Prezes Zarządu Klub Sportowy Lublinianka Sp. z o.o.

Wielopłaszczyznowy plan współpracy oparty został na czterech głównych filarach. Pierwszym z nich jest aspekt szkolenia piłkarskiego adeptów, głównie w zakresie współrealizacji form treningowych oraz kontynuacji szkolenia względem zawodników opuszczających szkółkę z Bronowic. Równie istotnym elementem na etapie kształtowania obszaru współdziałania dla obu stron był ten związany z podnoszenie umiejętności kadry trenerskiej, w tym miejscu skupiając uwagę na wymianie doświadczeń poprzez współrealizację form treningowych, hospitacje merytoryczne trenerów koordynatorów oraz organizację wewnętrznych szkoleń i staży. W dalszej kolejności kluby planują współpracę pod kątem infrastruktury treningowej, mówiąc o ewentualnym wsparciu dotyczącym zadysponowania obiektów i jednostek. Kształtowanie wizerunku klubu jest ostatnim z aspektów, definiowanym przez kluby jako podejmowanie wzajemnych działań PR-owych, promujących działalność sportową obu organizacji.